AKUSTİK KUMAŞ

 

Akustik Kumaş; Panellerin delikli olan arka yüzüne yer alan ses yalıtma miktarını belli bir oranda artırmayı sağlayan kompozit malzemeden imal edilmiş özel ince bir keçe bulunmaktadır. Bu malzemenin bir yüzü özel tutkallı olup ısı tatbikatı ve az bir basınçta yapışır. Bu keçenin Türkiye’deki akustik kumaş olarak adlandırılır. Akustik kumaş panellerin delikli olan arka yüzüne ses yutma miktarını arttırmayı sağlayan kompozit malzemeden üretilmiş özel ince bir keçe kullanmaktayız.

1

Kumaş kaplı paneller çevresel faktörler nedeniyle oluşan gürültünün emilmesi, sesin yutulması ve dekoratif bir görünüm elde edilmesiyle tercih edilen ses izolasyon malzemeleri arasındadır. Akustik bir ortam yaratılmak istenilen mekanlarda yankılanma sorunlarının çözülmesi akustik kumaş kaplı paneller kullanımıyla sağlanmaktadır. Panellerin üzerini kaplayan kumaş solmaya ve yanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Aşınma gibi sorunlarla karşılaşmayacağınız kumaş kaplı paneller renk ve model çeşitliliğine sahiptir.

akustikkumas

Akustik kumaş kaplı panelleri çağrı merkezleri, ofisler, toplantı odaları, oditoryumlar, oteller, müzik odaları, kamu binaları, tv stüdyoları, restoranlar, spor salonları gibi büyük ve yankının yoğun olduğu yerlerde kullanabilirsiniz. Panellerin delikli olan arka yüzüne ses yutma miktarını arttırmayı sağlayan kompozit malzemeden üretilmiş özel ince bir keçe kullanmaktayız.

akustikkumaslarimiz

Panellerin delikli olan arka yüzüne yer alan ses yalıtma miktarını belli bir oranda artırmayı sağlayan kompozit malzemeden imal edilmiş özel ince bir keçe bulunmaktadır. Bu malzemenin bir yüzü özel tutkallı olup ısı tatbikatı ve az bir basınçta yapışır.

akustikkumas1akustikkumas2akustikkumas3akustikkumas4