AKUSTİK SÜNGER

AKUSTİK SÜNGERLER; Gözenekleri açık ve ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir. Tek başına kullanıldığında üstün ses yalıtımı sağlamazlar kullanım amaçlarıda istenmeyen sesleri kesmek değil akustik düzenleme sağlamaktır. Akustik Piramit sünger fiyatları malzemenin yoğunluğu ve kalınlığına göre yükseliş gösterir. Ses emici ve akustik düzenleyici özelliktedirler.

akustikpiramitsunger

Yumurta Sünger yüzeyi yumurta kutusu şekline olan bir akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Kullanım alanları oldukça fazladır.Yanmazlık sertifikalıdır.Polüretan köpükten imal edilmiştir.Yanmaz akustik yumurta sünger olarakta bilinir. Esnektir ve kolay şekillendirilebilir. Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir. Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz.Nemden etkilenmez ve küf tutmaz Tek başına kullanıldığında üstün ses yalıtımı sağlamazlar bunun için ağır epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir. Kullanım amaçlarıda istenmeyen üztün yoğunluktaki sesleri kesmek değil akustik düzenleme sağlamaktır.
akustikyumurtasunger

Akustik spesiyal süngerler özel olarak imal edilen akustik ses yalıtım süngeridir. Malzemeler en iyi standartlara sahip ham maddelerle ileri teknoloji kullanılarak üretilir. Yapısında poliüretan malzeme bulunur. Yanmaz akustik spesiyal sünger olarakta bilinir. Spesiyal süngerlere göre %20 daha fazla ses yutumu sağlar. Spesiyal akustik sünger formlu süngerler gözenekleri açık ve ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir. Spesiyal formlu süngerler gözenekleri açık ve ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir.
akustikspesiyalsunger

Labirent Sünger bir akustik ses yalıtım sünger çeşitidir. Polüretan köpükten imal edilmiş olup yanmazlık sertifikasına sahip ses yalıtım malzemesidir. Mineral bazlı yanmazlık katkısı emprenye edilmiş açık gözenekli ve yanmaya karşı dayanıklı poliüretan süngerlere yanmaz akustik özel üretim şekli olan ses yalıtım süngerine denir. Esnektir ve kolay uygulanabilir sprey boya ile yüzeyi boyanabilir.
labirentsunger

Düz sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan poliüretan köpükten imal edilen sünger tipidir. Ses geçişlerinin kayba uğratılması için kullanılmaktadır. Ses geçişlerinin engellenmeside etkili bir performans için bariyerli modeli kullanılmalıdır. Diğer akustik süngerler ve rebonded bondex süngerpan ile birlikte kullanılabilmektedir. Akustik yalıtım performansı yüksek seviyededir.
duzsungerler

Yanmaz akustik süngerler açık gözenekli olan özel kimyasallar ile alev almazlık özelliği kazandırılan veya ham maddesi yanmaz olan ses yalıtım süngerleridir. Genel kullanım amaçları ses geçişini engellemeden ziyade ortamdaki yankı, eko gibi problemlerin çözümünü sağlamaktır. Süngerler normalde yanıcı madde olduğundan dolayı en küçük bir kıvılcımda yangın çıkma olasılığı yüksek olduğundan dolayı akustik süngerlerin yanmaz olan modelleri rağbet görmektedir.

View the embedded image gallery online at:
http://www.ssesyalitimi.com/akustik-sunger.html#sigFreeId667aad43f5