AKUSTİK YUMURTA SÜNGER

YUMURTA SÜNGER; Yüzeyi yumurta kutusu şekline olan bir akustik ses izolasyon süngeridir. Akustik yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip yanmaz sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Kullanım alanları oldukça fazladır. Yanmazlık sertifikalıdır. Polüretan köpükten imal edilmiştir. Yanmaz akustik yumurta sünger olarakta bilinir.

akustikyumurtasunger 

Esnektir ve kolay şekillendirilebilir. Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir. Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz. Nemden etkilenmez ve küf tutmaz. Tek başına kullanıldığında üstün ses yalıtımı sağlamazlar bunun için ağır epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir. Kullanım amaçlarıda istenmeyen üztün yoğunluktaki sesleri kesmek değil akustik düzenleme sağlamaktır. Akustik yumurta sünger fiyatları malzemenin yoğunluğu ve kalınlığına göre yükseliş gösterir.
 akustikyumurtasungerler

Kullanım alanları; Ses kayıt stüdyoları, ofisler, atış polihanları, müzik odası, kayıt odası, enstrüman odası, restaurantlar, hava alanları gibi mekanlarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlamak için kullanılırlar. Ortamdaki ses performansını arttırmak adına ses sorunlarından arınmak için bire bir üretilmiştir.
yumurtasungerler

Yüksek yoğunluğu ve kalınlığı ile ses geçirme oranını düşürecektir.Yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için yumurta süngerin tek başına yetmeyeceğini belirtmiştik. Bu gibi durumlarda epdm bariyer dediğimiz ses kesici malzeme akustik düz sünger ve yumurta süngerin arasına konulduğunda ciddi derecede ses kesici bir malzeme orataya çıkacaktır. Kullanılanacak süngerlerin kalınlığı ve yoğunlukları ses yutum derecesini direkt olarak etkileyen ana faktörlerden birisidir.

yumurtasungeruygulamasi 

Yumurta sünger uygulamaları; Yumurta ses yalıtım malzemesi uygulaması kolay olup yüzeyi sprey boya ile boyanabilmektedir. Uygulaması için solid yapıştırıcı, silikon veya bali aracılığı ile parmak ruloyu duvara sürerek beklemeden yapıştırınız Yapışma akabinde düzeltme mümkün olmadığından birleşme hatasız olmalıdır. Uygulaması gayet basittir yapıştırıcıyı küçük bir kovaya boşalttıktan sonra parmak rulo aracılığı ile duvara uygulanır ve beklemeden akustik sünger üzerine yapıştırılır. Sünger duvara uygulandığında hemen yapışacaktır.

yanmazyumurtasunger 

yumurtasungernedir