AKUSTİK HALI

Akustik Halı; En büyük özelliği yer tabanında meydana gelen titremeyi önlemesidir. Titremeden meydana gelen sesi de önlemiş olur. Ayrıca alttan ve üstten gelen sesi de engellemektedir. Yerleşim yerlerinde darbeli olarak çalışan makinaların verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için makinelerin altına bu halıların serebilirsiniz. Üst katınızda iş yeri vb. gibi yerler varsa ayak darbelerinden rahatsız olabilirsiniz. Böyle durumda üst katınıza rica edip akustik halı döşetmesini önerebilirsiniz. Çözümü akustik halıdır, başka çözüm yolu yoktur. Sesleri ve titreşimleri sadece bu halılar önleyebilir. Temizlenmeden uzun süre kullanılabilir ve kir tutmazlar. Akustik halı konferans salonları, sinemalar vb. gibi mekanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Otellerde seslerden dolayı rahatsızlık yaşanmaması için akustik halı kullanılır. Kısaca kullanım alanı geniştir.

Akustikhali

Ayak seslerinin de belli bir db kuvveti vardır. Mesela üst katınızda bir iş yeri yada okul veya buna benzer sürekli ziyaretçi alan bir yer varsa ayak sesleri sizi zamanla rahatsız edebilir. Üst komşunuzu bu durumdan bahsedip evine akustik halı döşetmesini rica edebilirsiniz. Bu problemin tek çözümü budur. Başka türlü bir çözümü mümkün değildir. Titreşimi ve sesi yalnızca bu halılar aynı anda engellemektedir. Akustik halı kir tutmaz, temizlenmeden yıllarca ilk günkü gibi temiz kalabilir.

Akustikhalilar

Günümüzde sinemalarda, konferans salonlarında da sıkça kullanılmaya başlanan akustik halı, genelde kaliteyi ön planda tutan kurum ve kişiler tarafından tercihe edilmektedir. Oteller de müşterileriler birbirlerinin neden olduğu sesten rahatsızlık yaşamaması için kullanılmaktadır. Müşteri memnuniyeti açısından akustik halı kullanımı önemlidir. Sizde müşteri memnuniyetine önem veriyorsanız ofisinize akustik halı uygulaması yapınız.

Akustikhaliankara