SES İZOLASYONU

Ses İzolasyonu; Bölgelerdeki yayılan sesin yapı malzemelerine çarparak oluşturduğu rahatsızlık veren sesi yani gürültüyü kesmek için yapılan uygulamalardır. Her bölge için aynı ses izolasyonu uygulaması yapmak mümkün değildir. Ses izolasyonunın bir çok çeşidi vardır.

sesizolasyonu

Akustik ses izolasyonu, duvar ses izolasyonu, zemin ses izolasyonu, tavan ses izolasyonu ve diğer adıyla ses izolasyonu uygulamalarıdır. Ses izolasyonu genellikle çok yüksek ses şiddetinin olduğu bölgelerde uygulama yapılmasına denir. Ses izolasyonu uygulamaları için birçok ses yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Bunlar süngerler, paneller ve diğer malzemelerdir.

sesizolasyonuygulamasi

Binalarda ses çok fazla dikkate alınmadığından sonradan Ses izolasyonu uygulaması yaptırmak gerekmektedir. Gürültüden kurtulmak için gereken bazı önlemler vardır.Bunlardan bazıları. Yapıların inşa edildiği yerleri demiryolu, havayolu ve otoyol gibi gürültünün asıl kaynağı olan yerlerden uzak tutmak. Bina şekillerini yansıma ya sebep olacak şekilde yapmamak. Yapı elemanlarının yoğunluğunu arttırmak. Çift tabakalı duvar uygulaması yapmak. Cam alanlarında çift cam, lamine cam uygulaması yapmak.

sesizolasyondegerleri

Ses izolasyon malzemeleri, ahşap ve kumaş kaplı duvar ve tavan panelleri, akustik ses yalıtımı, gürültü, ses kontrol ve akustik uygulamları alanında sektöründe zirveyi temsil eden Aytürk Akustik olarak, siz değerli müşterilerimizin isteklerine has özel projeler geliştiriyor ve müşteri memnuniyeti garantisi ile teslim ediyoruz. Ses yalıtım ve izolasyon uygulamalarımız ile çok geniş bir yelpalzede hizmet vermekteyiz. Akustik düzenleme, ses kesici önlemler ve benzeri mekan düzenlemelerinizde hizmetlerimizden yaralanabilirsiniz.

View the embedded image gallery online at:
http://www.ssesyalitimi.com/ses-izolasyonu.html#sigFreeId8f2eea2b62