SERVER KABİN ODASI SES İZOLASYONU

Server Odası Ses Yalıtımı; Server odasında bulunan kabinlerden çıkan sesler çok yüksek değilse eğer akustik yalıtım süngerlerinin kabine veya kabinlere kaplanması yeterli olur. Ancak kabinden yada kabinlerden gelen sesler yüksekse bu sefer tüm duvarlara ve tavana hatta gerekli bulunursa zemin ses kesici akustik yalıtım ürünleriyle birlikte uygulama yapılmalıdır. Ses yalıtımı yapılmadığı takdirde gelen rahatsız edici sesler zamanla sizlere fizyolojik ve psikolojik rahatsızlıklar vermektedir.

serverodasisesizolasyonu

Ses bir ortamda yayılırken, bir engelle karşılaştığında, diğer fiziksel olaylar gibi üç temel biçimde davranır. Sesin bir bölümü karşılaştığıengelden yansır. Bir bölümü engel tarafından yutulur. Kalanıda engelin diğer tarafına geçer. Ortamın güvenliğini ve cihazın performansını düşürmeden en iyi seviyede ses izolasyonu yapmak önemlidir.

serverodasisesyalitimi

Öncelikle uygulama yapılmadan önce makinelerin çalışma performansının etkilememesi kabinler içinde yanmayan ürünlerin kullanımına özen gösterilmelidir. Ses izolasyonu ciddi bir iştir 10 yıllık tecrübesiyle uygulama ekibimiz hizmetinizdedir. Gürültüyle savaşmanın en etkili yolu olan gürültü denetimi, gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar.

serverkabinisesyalitimi