TEKNE MOTOR KABİNİ SES İZOLASYONU

Tekne Motor Ses Yalıtımı; Tekne motorunun çok gürültülü çalışmasından dolayı yapılmaktadır. Tekne ile denize açıldığınızda gürültüden rahatsız olmamanız ve huzurlu vakit geçirebilmeniz açısından motor kabinine ses izolasyonu yapılması önemlidir. Tekne motoru çok gürültülü çalıştığından çok rahatsız edicidir.

teknemotoru

Gürültüye maruz kaldığınızda psikolojik ya da ziksel yönden olumsuz bir şekilde etkilenebilirsiniz. Yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan ses kesicises izolasyon malzemeleri ile tekne motor kabini ses izolasyonu sağlanmaktadır. Tekne motor kabininde ses izolasyonu sağlamak adına yanmaz ses izolasyon süngeri kullanmak gereklidir. %100 yanmaz ve sertifikalı ürünlerimiz epdm kauçuk ses bariyeri ile kullanıldığında ciddi bir izolasyon sağlanmış olur.

tekne motor kabini ses yalitimi 2

Tekneler insanların rahat ve huzuru yaşamak istedikleri keyif alanlarından birisidir. Bu tarz bir yerde yüksek seviyedeki motor sesleri rahatsızlık uyandıracaktır. Bu gibi durumlarda firmamızın teknik ekibiyle görüşüp detaylı bilgi ve fiyatlandırma talebinde bulunabilirsiniz. Ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda yer alıyorsa, ya da diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna gürültü adı verilir.

tekne motor ses izolasyonu

İnsan sağlığı ve konforu üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü, işitme hasarlarının yan ısıra, vücut aktivite de kan basıncının artması, kasların istem dışı kasılması gibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve iş veriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan çok önemli bir olgudur.

teknemotorusesyalitimi

Tekne motor kabininde ses izolasyonu sağlamak adına yanmaz ses izolasyon süngeri kullanmak gereklidir. %100 yanmaz ve sertifikalı ürünlerimiz epdm kauçuk ses bariyeri ile kullanıldığında ciddi bir izolasyon sağlanmış olur. Ortamdaki sesi emen bariyerli yanmaz ses izolasyon süngerleri uygulaması kolay ürünlerdir. Özel yapıştırıcısı ve parmak rulo aracılığı ile kendinizde uygulayabilirsiniz.